nazif gürdoğanToplumların gelişmesine katkı sağlayan en önemli kesimlerden birisi de aydınlar ve aydınların düşünceleridir. Uzun yıllardır hem akademisyenlik hem de köşe yazarlığı yapan ve aynı zamanda birçok girişimcilik projesinde öncülük rolü oynayan Prof. Dr. Nazif Gürdoğan’ın toplumsal düşünceye katkısı bitirme tezi olarak hazırlandı.

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisi Hümeyra Geçkin tarafından, danışmanlığım ile hazırlanan tezde Gürdoğan’ın hayatı, eserleri ve toplumsal düşünceye katkısı incelendi.

Çalışmada, Cahit Zarifoğlu’nun Mavera Dergisinin kurucuları 7 Güzel adamdan birisi olan tanımladığı, ancak sonraki ilavelerle 9 Güzel Adam’dan birisi kabul edildiği belirtilen Nazif Gürdoğan’ın 10’dan fazla eseri, bilimsel çalışmaları ve çeşitli girişimcilik projeleri bulunuyor. Tezde Nazif Gürdoğan’ın eserleri ayrı ayrı incelendi ve toplumsal düşünceye katkıları analiz edildi.

Bitirme tezini başarı ile tamamlayıp savunan ve sosyolog olarak mezun olan Hümeyra Geçgin,Hem böyle bir çalışmayı tamamlamaktan, hem de bu çalışmanın mezuniyetime vesile olmasından dolayı  çok mutlu oldum. Başta sürekli desteğini gördüğüm danışman hocama ve fikirlerinden istifade ettiğim değerli düşünür Nazif Gürdoğan’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Öğrencimizi tebrik ediyor ve çalışmanın toplumsal düşünce için faydalı olmasını diliyoruz. Çalışma hakkında ön bilgiyi ekteki linkten indirebilirsiniz.

Nazif Gürdoğan toplumsal düşünce.1-7.pdf (العديد من التنزيلات)

Tags:

No responses yet

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *