2
YEPAR Ayakkabı  Genel Müdürü Serdar Yeşil’in organizasyonu ile bir grup akademisyen ve sanayici bir araya gelerek işletmelerde yaşanan ortak sorunlar için çözüm aradık. Üniversiteyi temsilen Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Prof.Dr. Ali Osman Öncel, ben (Doç. Dr. Ali Arslan / www.aliarslan.net) ve Dersaadet Kültür Platformu (http://www.dersaadetkultur.com /Başkanı Kamil Berse ile birlikte, Sanayii temsilen YEPAR Ayakkabı (www.yeparayakkabi.com) Genel Müdürü Serdar Yeşil, AKGÜN Seramik AŞ. Duratiles (www.duratiles.com) Genel Koordinatörü Necmettin Arman, FLEXİVA Havalandırma Sistemleri (www.flexiva.com) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Köse ve TARAKLI TERMAL (www.taraklitermal.com.tr) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tunç katılımları ile gerçekleşen özellikli toplantıda işletmelerde yaşanan çeşitli ortak sorunlar tartışıldı ve çözüm yolları arandı.

Eski alışkanlıklar ile artık işletmelerin başarılı bir şekilde varlıklarını sürdüremeyeceği, dünyadaki değişime karşı her gün kendimizi yenilememiz gerektiği, bunun da gelişi güzel çalışmalarla değil, adaleti başa yerleştirerek planlı, disiplinli, dünyadaki bilgi birikimini ve ortak kullanarak sistemli çalışmalarla sürdürülebileceği konusunda görüş birliğine varıldı.

Küresel rekabetin aşırı zorlayıcılığından girişimci olmanın ve ortak aklı kullanmanın gerekliliği ortaya konuldu. Dünya genelinde özellikle aile şirketlerinde 3 nesilden sonra şirket yapılarının devam ettirilemediğinden hareketle bu tür şirketlerde daha dikkatli olunması ve sistemli çalışılması gerektiğine vurgu yapılarak, her şirketin tek tek tedbir almasına ihtiyaç olduğu; ancak sosyal sermayenin harekete geçirilerek şirketlerin ortak çabaları ile ülke geneli için daha güçlü çalışmalara da girilmesi gerektiği söylendi. Bu amaçla da akademisyenler ile sanayi arasında daha sistemli çalışmalara ihtiyaç olduğu belirtildi.

Çalıştay türü gerçekleşen çalışma, ikram ve çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

145

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir