gül
Kutlu Doğum Haftasına denk gelen bir zamanda Bilge Adamlar Dergisinde yayınlanan Günümüz Bakışıyla “Hz. Muhammed (sav)’in Liderliği” konulu yazım istifadenize sunulmuştur.

Eli kalem tutan herkes birçok şey yazabilir; ama ne derece hakkını vererek yazdığı bir başka konudur. Hz. Muhammed (a.s.)’ in liderliğini anlatabilmek benim haddime değil. Ne var ki talep karşısında, karınca misali, ona bir adım yaklaşabilmek ve onu tanıtabilmek adına bunun hoş görüleceği ümidindeyim.
Onu anlatmak neden zor? Çünkü O, âlemlere rahmet olarak gönderilmiş ve Kur’an-ı Kerim’de bizzat Allah (c.c.) tarafından övülmüş, yaptıklarıyla da bu övgüye layık olduğunu göstermiş, seçilmiş, desteklenmiş sıra dışı bir insan ve bir peygamber. Başlangıçta ümmi olan; fakat ortaya koyduğu sonuçlarla âlemlere rahmet olan bir kimseyi anlatmak, bir siyasi parti, ya da bir topluluğun liderini anlatmakla eşdeğer tutulamaz. O’nunla ilgili bizzat Allah-ü Teâlâ, “Peygamber size ne verdiyse onu alın, size ne yasakladıysa ondan da sakının.” (Kur’an-ı Kerim Haşr /59-7)” demektedir. Benim kelimelerim O’nu anlatmaya yetmeyecek; ama zihnimizdeki bilgiler ışığında kalemimizden dökülenleri O’nun dostluğunu ve şefaatini kazanırız ümidiyle aktarmaya çalışayım.

Yazının devamını indirebilir, yazının yayınlandığı Bilge adamlar dergisini inceleyebilirsiniz.

[تنزيل غير موجود]

http://bilgeadamlar.net/main.php       Bilge Adamlar

Tags:

No responses yet

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *