IMG-20160508-WA0013Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğince düzenlenen “9’uncu Uluslararası Öğrenci Buluşması”nda dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle buluştuk. 

7-8 Mayıs 2016 tarihinde Adapazarı Kent Merkezinde 58 ülkeden gelen misafir öğrencilerin, yöresel kıyafet, bayrak ve haritalarıyla ülkelerini tanıttığı etkinlik, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğince düzenlendi.

Renkli görüntülerin yaşandığı ve çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği programda, zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Yoğun bir ilgi gören ve 2 gün süren programa biz de katılarak bütün ülke temsilciliklerini tek tek ziyaret ettik ve adeta bir dünya turu gerçekleştirdik.

Çok sayıda kişinin bu unutulmaz anı yaşatmak için hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdiği programı, Mısır’dan Tayland’a, Endonezya’dan Sudan’a, Arnavutluk’tan Yunanistan’a çok sayıda ülkeden gelmiş ve ağırlıklı olarak Sakarya Üniversite’sinde okuyan öğrenciler gerçekleştird ve ülkelerini ve kültülerini tanıtan çeşitli gösterilerde

bulundular.

 

 

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir