aliarslan

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Bulgaristan Müslümanları Diyaneti Başmüftülüğü (Bulgaristan Diyanet İşleri Başkanlığı) tarafından konuşmacı olarak davet edildiğimiz bir dizi program çerçevesinde çeşitli illerde konuştuk.

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm ile birlikte programa katıldığımız, farklı illerde sürdürülen program çerçevesinde Başmüftü Yardımcısı Vedat Ahmet ile birlikte çeşitli müftülükler ve kuruluşlar ziyaret edildi. 

Türkiye’nin Bulgaristan Din Hizmetleri Ateşesi Prof. Dr. Fikret Karaman ve Başmüftü Yardımcısı Birali Birali ile de görüşme yapıldı. Rusçuk İmam-Hatip Lisesi, Şumnu Nüvvab Okulu da ziyaret edilen yerler arasındaydı.

İnanıyoruz ki, “1.5 milyondan fazla Türk’ün, daha fazla sayıda da müslümanın bulunduğu Bulgaristan’da, bütün zorluklara rağmen ortaya çıkan edildi. özgürlükler ile Osmanlının yüzyıllarca bulunduğu bu coğrafyada zayıflamış mirasın güçlendirilmesi için çok ciddi çalışılması ve ülkeler arasında dostluk köprüsünün karşılıklı olarak daima açık tutulması gerekmektedir.

bulgaristan

bulgaristan1

 

 

 

 

 

 

IMG_20140424_083233

Rusçuk İHL

 

 

 

 

İlgili diğer haberler için tıklayınız.

Bulgaristan medyası    Ziyaret ettiğimiz Rusçuk İlahiyat Lisesinin Haberi

Sosyoloji Bölümü 

 

Tags:

No responses yet

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *