Sakarya İmam-Hatip Lisesi 1979 7 A ve 7 B mezunları bir arada

Sakarya İmam Hatip Lisesi 1979 yılı mezunları (7 A-7B) Hendek Hacıkışla mahallesinde bir araya gelerek hasret giderdiler.

Mezunlardan Abdülvahap Kolbasar’ın Hacıkışla mahallesindeki evinin bahçesinde, üçüncüsü gerçekleşen sınıf arkadaşları toplantısına dönemin hemen hemen tüm hocaları ve öğrenciler katıldı. Daha önce dar çerçevede gerçekleşen iki toplantının ardından çok yüksek bir katılım sağlandı.

Almanya, Belçika gibi uzak ülkelerden ve ülkemizdeki uzak şehirlerden yaklaşık 150 kişi ile bir araya gelen mezunlar, yıllar önce yaşadıkları anılarını tazelediler. Milletvekili, Bakan Yardımcısı, Vali, Ataşe, Öğretim Üyesi, Avukat, Sanayici, Eğitimci, Din Görevlisi vb. çeşitli görevlerde bulunanların katıldığı toplantıya Almanya’dan gelip katılan Hendek’li işadamı,  Sakarya İmam Hatip Lisesi Mezunu Cemalettin Yılkın  “38 yıl gibi uzun bir sürenin ardından daha önce görmediğimiz sınıf arkadaşlarımız ile bir arada olmak hepimizi hem duygulandırdı, hem de mutlu etti” dedi.

Belçika’dan katılan Şenol Arslan, “İzin zamanlarımıza denk getirin, bu toplantıları tüm arkadaşlarımızla her yıl düzenli olarak yapalım” dedi.

Emekli Vali Mehmet Çetin “Çok güzel bir gün geçirdik. Gerek bizi yetiştiren bütün hocalarımızdan gerekse emeği geçenlerden ve katılanlardan Allah razı olsun” dedi. Herkesin tek tek konuşma imkanı bulduğu toplantı çok verimli geçti ve tüm katılımcılar toplantının gelenekselleşmesini istediler” dedi.

Geçmişte hocaları  olan ve yoğun çalışmaları nedeni ile toplantıya katılamayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bir sonraki toplantıya katılabileceği mesajının da bildirildiği ve Şenol Arslan’ın sürpriz’ i ile “1976-1977 Türkiye Örnek Öğrenciler Albümü” nün tanıtıldığı buluşmada eski mezunlardan toplantıya katılmış bulunan (Doç. Dr.) Ali Arslan, (Prof. Dr.) Muhammet Aydın ve Nevzat Aydın’ın albümde yer aldığı gösterildi.

Doç. Dr. Ali Arslan’ın koordinasyonu ve sunumu ile gerçekleşen toplantıda hem sınıf sınıf hem de toplu fotoğraf çekimleri yapıldı. Eşlerin de katıldığı toplantı, bütün geçmişlerin, vefat eden hocalar ve arkadaşlar için Kuran-ı Kerim okunuşu ile başladı, yemek ikramı ve hediye takdimleri ile son buldu.


Tags:

No responses yet

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *