Geç mi kaldık demeden ilkokula başladığımız günden bu yana geçen elli yıl sonra sınıfımızda bulunan ilkokul arkadaşlarımızla bir araya geldik. 1967 yılında başlattığımız arkadaşlığımız gönüllerde solmadı ama herkes mezuniyetten sonra fiilen, hayatın sürüklediği yöne koştu.

Zararın neresinden dönülürse kardır diyerek bir ara durduk, kendimize geldik, hatıralar sadece zihinlerimizde kalmasın dedik ve hayatta olan hemen hemen bütün arkadaşlarımızla bir araya geldik.

31 Aralık Pazar günü 2017 yılının son günündeki buluşmamızda kendisi hakkında en çok konuştuğumuz kişi tabiiki  hepimizin çok sevdiği ve her birimiz için bize özel emek veren rahmetli Ahmet Himmet öğretmenimizdi. Kendisi için Kuran okuduk ve geçen zaman içinde vefat eden birkaç arkadaşımızı da rahmetle, hayırla ve dualarla andık.

Herkes kendi dağarcığında unutamadığı ilkokul hatıralarını ve bu geçen dönemde ne yapıp ettiğini anlattı. Güzel bir kaynaşma oldu. Dostluklar tazelendi ve pekişti.

Elli yıl önceki fotoğraflar ile bugünkü fotoğraflar arasındaki farkları bulmak üzere tekrar aynı düzende bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.

Çok iyi bir şey yaptık denilerek bu buluşmaların sık sık tekrarlanmasına karar verildi ve ilkokuldaki sıcaklık ile tekrar kucaklaşarak yeniden buluşmak üzere toplantıya son verildi. Katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Tags:

No responses yet

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *