SRT (Sakarya Radyo ve Televizyonu) (www.srtmedya.com) da başlattığımız TOPLUMU KONUŞUYORUZ programını gerçekleştirdik. Bu programın videosunu ve bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Benim yapımcılığım ve sunumum ile gerçekleşen ilk programın konusu TOPLUMSAL DEĞİŞİM

Prof.Dr.Sami Şener

Prof.Dr.Sami Şener

2

Yrd.Doç.Dr.AliArslan

uzman konuğu  da Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sami Şener idi. Sosyoloji Bölümü öğrencileri Sevda Örücü, Vahdet Tozan ve Hürrem Nayın‘ın da konuşmacı olarak katıldığı programda geçmişten bugüne toplumda meydana gelen değişimler ve bu değişimlere karşı izlenilmesi gereken yol belirlenmeye çalışıldı. 8 Mart Cuma günü saat 19.00  ‘da başlayan program’da twitter’den sorular alındı ve cevaplandırıldı.

Program yapımcısı ve sunucusu olarak belirtmem gerekir ki, bu çalışma bir ekip

1

Vahdet Tozan

4

Sevda Örücü

çalışmasıdır. Sosyoloji Bölümü ile tıp arasında nasıl benzerlikler var ve Mevlana’ da nasıl pergel benzetmesi ile tüm toplumu kuşatıyorsa, biz de hem sosyoloji disiplininin gereği olarak, hem de toplumun bir ihtiyacı olarak toplumun her meselesini gündeme getirip konuşmaya çalışacağız.  Biz Sosyoloji Bölümü mensuplarıyız. Sosyoloji toplumun her alanını, insan ilişkilerinin olduğu her alanı inceliyor. Dolayısıyla Mevlana’nın benzetmesine uygun olarak,  bir ayağımız sabit diğer ayağımız pergel gibi bütün toplumu, bütün dünyayı dolaşmaya çalışacaktır.

Nasıl tıpta, bedenimizle ilgili farklı uzmanlık alanları bulunuyorsa toplumda da böyle farklı bölümler bulunmaktadır. Bu nedenle her programda farklı bir uzmanla ve toplumun farklı bir kesitini ele alıp işlemeye çalışacağız. Biz Üniversite olarak fildişi kulelerde değiliz, toplumun içindeyiz….

5

Hürrem Nayın

Bu nedenle sadece akademik değil,orta bir üslup tutturarak,  belli ölçülerde akademik bilgileri de içeren fakat aynı zamanda pratik bilgileri, görüntüleri ve uygulamaları ele alan sohbet tarzı bir program yapmaya,hem halkla hem de üniversite camiasına yakın olmaya ve orta bir yol takip etmeye çalışacağız.

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir