Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve KİMDER’in (Kayseri İmam-Hatip Mezunları Derneği) ortaklaşa düzenlediği İslam ve Algı Operasyonları isimli panel 20 Mayıs 2017 Cumartesi saat 10.00’da Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi.

KİMDER Başkanı Ali Şahan’ın açılış konuşması ile başlayan panel oturumlar şeklinde devam etti. Prof. Dr. Şefaettin SEVERCAN’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele, Prof. Dr. Ramazan Biçer, Prof. Dr. Ahmet Özel, Doç. Dr. Ali Arslan ve Av. Taner Avşar panelist olarak katıldı ve konuşmalar farklı akademisyenler tarafından müzakere edildi.

“İslamafobi, Propaganda ve Algı Yönetimi” konusunda konuşma yapan Doç. Dr. Ali Arslan, genelde batılı ülkelerin propaganda tekniklerini kullanarak algı yönetimi yaptıklarını ve bunun da İslam düşmanlığından kaynaklandığını söyleyerek çeşitli fotoğraflarla açıkladı.

Panel sonunda teşekkür konuşması yapan Ali Şahan ise “Son yıllarda bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de her türlü dini, siyasi, sosyal ve ekonomik mücadeleler, savaşlar dahil, öncelikli olarak algı operasyonları üzerinden yürütülmektedir.” diyerek konuşmacılara, katılımcılara ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Program hediye takdimi ve hatıra fotoğraf çekimleriyle son buldu.

Aşağıdaki kişiler panelist, müzakereci ve katılımcı olarak yer almıştır.

  • Panelistler – Konuları ve Müzakereciler:
  • Prof. Dr. Ramazan BİÇER (S.Ü. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi) “Dinî Algıda Küreselleşme Etkisi” Müzakereci: Prof. Dr. Temel YEŞİLYURT (E.R.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekanı)
  • Prof. Dr. Ahmet ÖZEL (M.Ü. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi) “İslâm ve Terör Bağlamında Oluşturulan Din Algısı” Müzakereci: Prof. Dr. Zülfikar DURMUŞ (Nevşehir H.B.V.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekanı)
  • Prof. Dr. Ali ŞAFAK (Emekli Öğretim Üyesi) “Günümüz Fıkhî Sorunları Karşısında Uzmanların Yaklaşımları”
  • Av. Taner Avşar “Medya ve Din Algısı”
  • Doç. Dr. Ali ARSLAN (SA.Ü. Fen-Edebiyat Fak.Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi) “İslamafobi, propaganda ve algı yönetimi “
  • “Müzakereci: Prof. Dr. Süleyman AKYÜREK (E.Ü. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi)

Tags:

No responses yet

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *