20160612_231416_HDR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve İzcilik Kampı 1. Dönem Trabzon Düzköy Kampı 12-17 Haziran 2016

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl çeşitli illerde düzenlediği gençlik kamplarında il il seminer veriyoruz. 13 dönem olarak düzenlenen ve 12-17 Haziran 2016 tarihlerinde  Trabzon, Kastamonu, Manisa, Osmaniye illerinde katıldığım  1. Dönem kamplarının Ramazan ayına rastlayan bölümünün teması Ramazan kampı. Diyanet İşleri Başkanlığının da destek verdiği projede tiyatro, atıcılık, folklör, Kuran-ı Kerim okuma gibi çok yönlü etkinlikler gerçekleştiriliyor.

DSC_0036

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve İzcilik Kampı 1. Dönem Manisa Kırkağaç Kampı 12-17 Haziran 2016

Trabzon Düzköyde katıldığım kamptaki konuşmanın konusu “Başarının Önündeki Engeller ve Hz. Muhammedin Liderliği” idi. Dağdaki serin hava nedeniyle yakılan kamp ateşi ve kampa katılan gençlerin sıcaklığı insanın hem dışını hem içini ısıtıyordu.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen gençlerle dolu Kastamonu Yolkonak İzcilik kampında da yoğun bir katılım ve ilgi vardı.

Kavun yetiştiriciliği ile ünlü, Manisa Kırkağaç Şehzadeler Gençlik ve İzcilik Kampında hem aynı konuda hem konuşma yapıldı hem de takım çalışması etkinliklerine yer verildi. Konuşma sonrası şehzadeler şehri Manisa’nın tarihi eserlerini ve şehrin güzelliklerini gezdik. İl Gençlik ve Spor Müdürü Dr. Savaş Duman’ın daveti ile ilde başarılı olmuş çocuk basketbol takımının aileleri ile birlikte düzenlediği iftar sonrası hatıra fotoğrafı çekildik.

Osmaniye Aslantaş kampında ise yaptığımız konuşmanın dışında İl Müdürü Ökkeş  Demir’in misafirperverliği ile ildeki gençlik ve spor tesislerini gezdik, Müdürlük yöneticilerinin ve ilçe müdürlerinin katıldığı iftara katıldık, Kamp Müdürü Mehmet İnci’nin hazırladığı sahur sofrasına konuk olduk.

Çeşitli illerde bizzat katılarak gördüğümüz ve halen dönem dönem devam eden gençlik kampları çok yönlü etkinlikler ile gençlerin hem sosyal hem ruhi gelişimine önemli katkı sağlıyor ve biz de seminer vermeye devam ediyoruz. 

 

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir