IMG_1048Ramazanın ayının maddi ve manevi güzelliklerine akşamları yapılan toplu iftarlar, bir başka güzellik katıyor. Bu güzellikler duygusu içinde, ülkemizin tanınmış İlahiyatçı bilim adamı Ali Rıza Demircan’ın kurucusu olduğu ARDEV Araştırma Dayanışma ve Eğitim Vakfında katıldık.

Uzun yıllardır hukukumuz olan Ali Rıza Demircan’ın daveti üzerine katıldığım iftara çok sayıda davetli katıldı.
İftarda, hem Vakıf Yönetim Kurulu üyesi hem de Ali Rıza Demircan’ın oğlu olan kadim dostumuz, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile de bu vesile ile görüşme ve hasret giderme imkanı bulduk.

4 Temmuz 2015 Cumartesi günü Süleymaniye’deki Vakıf merkezinde gerçekleşen ve yurt dışından katılımcıların da var olduğu iftar, tasavvuf musikisi ve Kuran-ı Kerim okunuşu ile başladı ve iftar sonrasında Ali Rıza Demircan Hocamızın teşekkür konuşması ile sürdü.

Kuruluş gayesini ve hedefini Allah (cc)’ın mesajını anlamaya çalışmak ve bunu geniş kitlelere yaygınlaştırmak olarak tanımlayan ve kısa zamanda bütün ülke televizyonlarından yayın yapar hale gelen ARDEV’e başarılar ve hayırlı hizmetlerinin daim olmasını diliyoruz.

 

One response

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *