Akademik Başkanımız Prof.Dr. Ali Arslan ve AFROKARYA Öğrenci Topluluğu Başkanımız Hassan Abdallah ile birlikte yeni seçimden sonra göreve gelen Yönetim Kurulu Üyeleri olarak Sakarya Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Savaşan’ı ziyaret ettik.
Rektör Savaşan’ın büyük desteklerini hissettiğimiz ziyaretimizde Rektörümüze yapmak istediğimiz projeler hakkında bilgi verdik ve Prof. Dr. Savaşan’ın yönlendirmelerini ve tavsiyelerini aldık. Rektör Savaşan, “Eksikler de olsa öğrencilerimizin bizzat katılarak yaptıkları çalışmaları çok önemsiyoruz ve onlara elimizden gelen her türlü desteğe vermeye çalışırız. Bu onların hem kendi gelişmeleri için çok önemli hem de ülkeler arasındaki gelişme potansiyeli için çok önemli. Bu yıl 1700 civarında yabancı öğrenci kaydettik, gelecek yıl yabancı öğrenci sayımız % 10 civarına ulaşacak “ dedi.
AFROKARYA Başkanı Hassan Abdallah tek tek yapılacak projeleri açıklarken, Akademik Başkanımız Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Arslan “Türkiye ve Afrika ülkeleri arasında işbirliğini geliştirmek üzere planlı bir çalışma yapmak istediklerini ve öğrencilerimizin de gayreti ile AFROKARYA için bir stratejik plan hazırlanacağını ve bülten çıkartılacağını” belirtti.
Ziyarete aşağıdaki Yönetim Kurulu üyeleri katıldılar:
– Hassan Abdallah Mohammed Ali, Öğrenci Başkanı, Sosyoloji Bölümü (Sudan)
– Abdallah Moussa Yaya, Genel Sekreter, Elektrik Elektronik Müh. Bl. (Çad)
– Maysa Gaidoum, Kadın Komitesi, Elektrik Elektronik Müh. Bl. (Sudan)
– Hisseine Doudou Djibrine, Dış ilişkiler
– Alhussain Awdalkrem, Eğitim komitesi (Sudan)
– Ahmed Mohager, Refah Komitesi (Sudan)
– Caleb Dieuveil Okyemou, Uluslararası ilişkiler, (Kongo)
Rektörümüzü ziyaretimizden sonra Yönetim Kurulu olarak toplanıp çalışmaların değerlendirilmesi ile günün programı tamamlanmış oldu.

Tags:

No responses yet

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *